| iFollowRivers a întrebat:

Am deschis din greseala o subtitrare cu adobe si acum nu mai pot sa schimb programul. am incercat sa dau click dreapta dar nu apare open with. ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| lucy90 a răspuns:

Da am inteles dar puteai sa selectezi inapoi programu care era si era totu ok sau daca nu este optiunea recovery (recuperare sistem) si totu se reseteaza la data care o vei selecta

6 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Click dreapta pe subtitrare>Properties si acolo iti apare Opens With si optiunea Change. Dai acolo si cauti alt program. La final dai Apply si ok.

| lucy90 a răspuns:

Dai clik dreapta>proprietati>openswithsmugchange>... si alegi notepad sau cu ce vrei sa deschizi

| xJolie a răspuns:

Mi s`a intamplat aceeasi chestie... Mai poti deschide vreo aplicatie? Daca nu, este virus si Windowsul trebuie reinstalat!

| iFollowRivers explică (pentru xJolie):

Da pot...

| lucy90 a răspuns (pentru xJolie):

Dar tu cum ai ajuns la concluzia ca daca deschizi o subtitrare cu Adobe este windowsu virusat si trebuie reinstalat o subtitrare se poate deschide cu zeci de programe si cu ce ai ales sa o deschizi tu subtitrarea acelasi tip de fisier se va deschide cu programu care l-ai ales

| xJolie a răspuns (pentru lucy90):

Deci am deschis si eu o subtitrare la fel si apoi toate programele mi se deschideau prin ce program selectam eu. Nu mai aveam varianta.exe. Daca intelegi ce vreau sa zic, nu mai puteam deschide nimic!

| lucy90 a răspuns (pentru xJolie):

Da am inteles dar puteai sa selectezi inapoi programu care era si era totu ok sau daca nu este optiunea recovery (recuperare sistem) si totu se reseteaza la data care o vei selecta