| Useria a întrebat:

Am doua calculatoare: un PC si un laptop. Imi puteti spune de ce nu merge internetul pe laptop desi eu ii bag cablul?

6 răspunsuri:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai depinde de cine iti furnizeaza internet, poti si pe laptop, bagi cablul si dai control panel-Network and Internet-Internet Options-connections si cam pana acolo stiu, dar normal ca poti sa pui internetu cu acel cablu si pe laptop, dar nu mai stiu exact cum

| viavo a răspuns:

Buna! trebuie sa suni la servclient si sa le mentionezi faptul ca vrei sa folosesti doua pc-uri, poti cumpara cablu ethernet si inca o placa de retea pentru pc si poti face conexiune intre cele doua pc-uri asa nu vei plati in plus la reteaua la care esti abonata (asta depinde si de contractul ce il aveti ) daca vrei mai multe detalii vezi id-ul meu in alte raspunsuri.

| Rikudou a răspuns:

Nu-l ai instalathappy.

| KIDoOr a răspuns:

Nu ai driverul instalat, nu ai ip-ul setat, nu ai codul dns bagat... motivele pot fi foarte multe...

| Darcos a răspuns:

Cei de la net se iau dupa IP ...Laptopul nu are acelasi IP cu PC-ul