| bogdan96_9219 a întrebat:

Tatal meu mi-a adus un laptop din-afara ( Norvegia ) si cand incerc sa pun internetul pe el nu merge sad. Am internet de la romtelecom, iar cand scot cablul ala de la net de la calculator si il pun la laptop nimic straight face. Mai am un laptop adus de prin Italia dar la ala merge si nu am umblat nicaieri.
Ma puteti ajuta cumva? Mswinking

Răspuns Câştigător
| pandadesignro a răspuns:

Trebuie sa mergi in setarile la placa de retea la tcp/ip settings si sa pui totul pe automat, mai mult ca sigur are un ip setat manual.

1 răspuns:
| Anonim187 a răspuns:

Din cate stiu eu la romtelecom iti da un CD de instalare pentru modemeul respectiv. apoi in acel soft iti trebuie user & pass si ii faci conexiunea happy