| mihneatzu a întrebat:

Am doua intrebari:
1. Am un Laptop Acer Aspire e1-571. Are i3 2.20 ghz quad core, 4 gb ram ddr 3. Nu stiu placa video. Pot rula GTA 4 Sau GTA 5. Dar GTA SA?
2. Am un sistem de boxe Logitech z5500. Cand bag o melodie cu bass imi tot vibreaza un perete ( din rigips) si creeaza o rezonanta enervanta.

7 răspunsuri:
| EdyEdyson a răspuns:

Pai pentru prima intrebare. Procesorul e cam scazut pot sa zic ca te trage in jos eu am 4 gb ram si imi ruleaza gta 5 dar afla ce placa video ai. Probabil Gta 4 iti va rula. Mie imi ruleaza pe graficile normale gta 5 pe urmatoarele: procesor dual 3.20 4 gb ram ddr 3 1gb placa video. Poti afla despre componentele tale cu programul " Speccy" sau pentru placa video dai clic dreapta (pe desktop) dai la rezolutie si ai advenced setting ceva de genu si o sa iti apara. Sper ca te-am ajutat.

| DemBow a răspuns:

Ca sa vezi placa video intri in start si scrii in bara de cautare "dxdiag". O sa iti apara tot ce vrei sa stii despre laptop-ul tau.
O sa-ti mearga bine GTA SA si IV, dar la GTA V vei avea lag. Ca sa iti mearga bine V-ul ar trebui sa ii pui cel putin 8gb ram.
Cu problema la peretele care vibreaza nu te pot ajuta.

| Kaneki96 a răspuns:

Gta 5 nu prea cred. gta 4 da, poate happy

| Eduard619 a răspuns:

GTA 4 poate fi rulat destul de ok dar GTA 5 o sa iti faca probleme ramai te rog la 4 si san

| gtaonline a răspuns:

Frate GTA:SA poti rula cam fara nicio problema(asigurate ca placa video are peste 512MB memorie DDR5).De la GTA:V sau GTA:IV cam poti sa iti iei adio.Adica GTA IV va merge in 3-7FPS si GTA V va da eroare.Iar cu boxele nu am nicio idee. Daca sunt conectate la un PC poti seta BASS BOOSTUL mai mic.Cre d ca e singura optiune. happy

| sltlp a răspuns:

1. gta 4 cu greu greu la minim minim. gta 5, nici o sansa.
da pe youtube Intel hd 3000 4gb nume_joc si vezi cum merge. gen Intel hd 3000 gta 4 4gb
2. Asta e, da muzica mai incet.

| mihneatzu explică:

Asta e. O sa joc gta v pe calculator. Calculatorul are i7 3.9 ghz octacore, 128 gb ram placa video geforce gtx titan z
Sau pe xbox 360