| titilev a întrebat:

Am doua sloturi pentru RAM.In acest moment le am ocupate pe amindoua cu doua memorii DDR2 de 1G la 667Mz.
Intrebarea este:pot pune doua memorii de capacitati diferite(adica una de 1G si una de 2G)?

Răspuns Câştigător
| Madalyn a răspuns:

Eu am una de 1Gb si una de 512MB. deci se poate happy

9 răspunsuri:
| Baton a răspuns:

Poti, dar daca iti duce placa de baza 3 gb dar cauta sa fie aceeasi frecventa

| FlorianPop a răspuns:

Sigur Ca DA! Doar ai 2 sloturi! Numai sa fie pe aceeasi frecventa! Daca te-a ajutat raspunsul meu te rog fundita!

| misu_3228 a răspuns:

Verifica daca placa de baza poate duce 3G de RAM. In cazul in care placile au frecventa diferita calculatorul va functiona la cea mai joasa dintre ele.

| GoogLeMaN a răspuns:

Raspunsul este : Da! Le poti pune pe amndoua! Si pe cea de 1 Gb si pe cea de 2 Gb! Sper ca te-am ajutat!

| pitbull22 a răspuns:

Da se poatehappy si o sa ai 3G de ramhappy numai sa fie si aia DDR2happy ca altfel nu ii binehappy adica nu merge si se strica RAM'i! baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. eu am doua paci de memorie diferite si merge bine calculatorul.

| dane95 a răspuns:

Normal ca poti, dar depinde ce placa de baza ca poate nu suporta 3 GB de ram dar de putut se poate asa ca incearca

| bogdan_8101 a răspuns:

Dap

| PossE a răspuns:

Trebe sa zici ce placa de baza ai, fiecare suporta altfel ramii