| xBro a întrebat:

Sall TPU, daca socket-ul procesorului este AM2+ pot pune memorii ram cu ddr3 sau doar ddr2? [ am 2 sloturi pentru ddr3 si inca 1 pentru ddr2 (deja am 1 slot folosit pentru ddr2 cu 2 gb ram in momentul de fata )] waiting I don't know DAU FUNDA!

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

''am 2 sloturi pentru ddr3 si inca 1 pentru ddr2''
Nu cred ca exista asa ceva.Placa de baza suporta memorie RAM DDR 2 sau DDR 3 nu si una si alta.
Ce placa de baza ai?

| IulianP a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara foarte clar.

| taken a răspuns (pentru xBro):

Da,ai dreptate.
Aici vad ca scrie DDR 2 sau DDR 3
http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asrock/n68c-gs-fx/
Probabil ori DDR 2 ori DDR 3. Daca ai acum DDR 2 probabil trebuie sa pui tot DDR 2 sau schimbi si pui doar DDR 3.
Ai un slot ocupat cu DDR 2, mai pui o placuta de RAM tot DDR 2.
Asa cred.

| xBro explică:

Trebuie sa pun doar ddr2 pentru ca socketul procesorului meu este AM2+ daca era AM3 sau AM3+ bagam doar ddr3 happy

| taken a răspuns (pentru xBro):

Aici scrie ca socketul procesorului este AM3+,dar nu are treaba socketul procesorului cu memoria RAM.
http://www.emag.ro/placa-de-baza-asrock-socket-am3-n68c-gs-fx/pd/EBDQTBBBM/

| taken a răspuns (pentru xBro):

Cand vrei sa raspunzi cuiva dai click pe RASPUNDE unde scrie cu albastru sub raspunsul aceluia.
http://www.youtube.com/watch?v=8W0YfnC-Khs
Astfel respectivul va fi anuntat ca i-ai raspuns sau l-ai intrebat ceva.

| xBro explică:

Ma crezi chiar asa de prost? straight face sa nu stiu sa dau un raspuns catre cel care a comentat ceva la intrebarea mea? straight face, asa m-am invatat eu sa nu comentez cu "RASPUNDE"