| cristianzgz3 a întrebat:

Am eset smart security 4 si cand se actualizeaza se actualizeaza o ora laughing si calculatorul incepe sa mearga prost

daca aveti eset nod32 ajutati-ma sa nu se mai actualize atata

am laptop Acer 5315 1gb vreau sai mai bag, gandesc ca se blocheaza din cauza ca antivirusul consuma prea mult ram

am wd 7 si folosesc tnod pentru licente

multumesc

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai retea! adica ai retea slaba si de aceea se actualizeaza greu. Daca ii intrerupi update-urile mai bine il stergi pentru ca oricum nu te mai protejeaza. Mergi cu el asa in continuare si cauta un provider de internet care ofera o viteza mai mare la internet in zona ta.

| robertpaul a răspuns:

Salut.un sfat.instaleaza-ti avira personal, pentru ca nu consuma resurse multe, doar daca nu ai un pc slab si internet lent.stima

| WR104 a răspuns:

Actualizarea dureaza mult mai putin, cam 5 minute dupa care se apuca sa scaneze.
Poti sa-l setezi sa nu mai scaneze cand vrea el doar cand ii dai tu sau sa il ptogramezi sa-si faca actualiarile intr-un interval de timp in care nu esti la pc.
Succes!

| leonardobz a răspuns:

Nod32 e perfect si e si gratis mai jos
http://useful4you.blogspot.com

| Allinn a răspuns:

Sfatul ar fi sa iti pui eset 5.Il am si eu e fff bun cu acela nu ai probleme...Isi face treaba singur.Si cauza e windowsu-l. Reinstaleaza-l sau pune-ti Windows XP se potriveste mai bine cu eset5

| MihaiComan32 a răspuns:

Nod32 e cel mai slab antivirus din cate am folosit.e foarte usor de "pacalit" si de trecut de el, plus ca nu detecteaza fix virusii cei mai des intalniti.si decat sa te chinui cu key-uri si alte prostii, instaleaza-ti un antivirus free.gen avira cum a spus mai sus sau recomand comodo internet security.