| anonim_4396 a întrebat:

Am facut cea mai mare prostie! ieri mi-am schimbat parola de pe mess si azi am uitat-ocrying unde sa dau? daca dau la yahoo? imi pot rezolva problema? plz help dau funda +
voturi

Răspuns Câştigător
| m5789932 a răspuns:

Trimite-ti din nou parola pe e-mail.
Intri aici:
https://edit.europe.yahoo.com/......forgotroot
Selectezi prima optiune : "I forgot my password"
Completezi datele care ti se cer, si gata.

6 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Trebuie sa stii datele pe care le-ai folosit la crearea contuluiintri aici https://login.yahoo.com si mai jos dai click pe "I can't access my account" dar daca nu stii alternate email sau secret question
nici nu mai incerca

| KimK a răspuns:

Hmm...Daca ai mess 10 sau 11 e simplu. Dai pe "forgot your password?", bifezi "I forgot my password", "my yahoo ID is..." scrii codul, si apoi raspnzi la intrebari.
Sfat: Data viitoare scrie-o pe ceva.

| ѕмιℓє a răspuns:

Da,stai linistita ca se rezolva, scrie id acolo unde il bagai de obicei, s apoi da-i pe parola uitata, sau forgot password si te intreaba ce problema ai si tu bifezi ca ti-ai schimbat parola, si apoi iti pune intrebarile la care ai raspuns cand ti-ai facut id, si ti-o trimit ei. Funda?

| Мариус a răspuns:

Cand intri pe yahoo undeva jos scrie forgot your password apasa acolo si selectezi My password doesn't work apoi next iar de acolo completezi mai departe

| Dante81 a răspuns:

Cand ai facut cont, te-au rugat sa le dai o adresa alternativa pentru recuperarea parolei (adu-ti aminte care/daca ai dat), sau te-au pus sa alegi o intrebare si un raspuns de siguranta (din nou adu-ti aminte). Acceseara linkul "Forgot my password" si ori vine un mail pe acea adresa, ori te pune sa raspunzi la intrebare... Succesuri happy

| inna13nov a răspuns:

Intri pe yahoo mail si dai la I can't access my account apoi bifezi casuta cu I forgot my password, next si iti completezi alea