| Magiculmarian32 a întrebat:

Am facut port forward la un server de CS 1.6, dar cand ma duc la yougetsignal.com sa testez sa vad daca imi detecteaza acest server imi spune ca este inchis. Ce trebuie sa fac ca sa fie deschis? Apropo......router-ul este un Huawei HG658 de la Telekom

4 răspunsuri:
| Magiculmarian32 explică:

Nimeni nu ma ajuta sau ce?

| ChioLino a răspuns:

Cum zice darkorbit_8854, trebuie sa ai ip static pentru a face serverul de cs ( din propria mea experienta) si poti sa-l hostezi daca vr sa te joci pe el cu alti prieteni! Cred ca ai ip DINAMIC(Care se schimba cand inchizi calculatorul) FUNDA? PLS?

| Magiculmarian32 explică (pentru ChioLino):

Din pacate nu pot sa iti dau funda pentru ca ip-ul meu e static : (

| darkorbit_8854 a răspuns:

Eu stiam ca trebuie sa ai ip static pentru a face un server (ip static adica sa nu ti se schimbe) insa daca ai ip dinamic ( ti se schimba ip dup ce inchizi calculatorul).