| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un serveer de cs si am adaugat admini cu ip ca sa fie mai usor

am facut chestia asta cu admin mod

am facut asa cum scria in manual

am mers c:hlds\cstrike\addons\adminmod\config\users.ini

am adaugat admini asa ip:password:gradu

am adaugat si cand am intrat pe server mi-a scris

[ADMIN] That name is reserved on this server.

Server refused connection because:

[ADMIN] That name is reserved on this server

DC? Si ce trebuie facut? Nu am facut ceva bine?

Răspuns Câştigător
| Nasu a răspuns:

Acesta este un user.ini

; Users configuration file
; File location: $moddir/addons/amxmodx/configs/users.ini

; Line starting with; is a comment

; Access flags:
; a - immunity (can't be kicked/baned/slayed/slaped and affected by other commmands)
; b - reservation (can join on reserved slots)
; c - amx_kick command
; d - amx_ban and amx_unban commands
; e - amx_slay and amx_slap commands
; f - amx_map command
; g - amx_cvar command (not all cvars will be available)
; h - amx_cfg command
; i - amx_chat and other chat commands
; j - amx_vote and other vote commands
; ca - access to sv_password cvar (by amx_cvar command)
; l - access to amx_rcon command and rcon_password cvar (by amx_cvar command)
; m - custom level A (for additional plugins)
; n - custom level B
; o - custom level C
; p - custom level D
; cu - custom level E
; r - custom level F
; s - custom level G
; t - custom level H
; u - menu access
; z - user stefan 213. 233. 92. 169

; Account flags:
; a - disconnect player on invalid password
; b - clan tag
; c - this is steamid/wonid
; d - this is ip
; e - password is not checked (only name/ip/steamid needed)

; Password:
; Add to your autoexec.cfg: setinfo _pw ""
; Change _pw to the value of amx_password_field

; Format of admin account:
;

; Examples of admin accounts:
; "STEAM_0:0:123456" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "ce"
; "123. 45. 67. 89" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"
; "My Name" "my_password" "abcdefghijklmnopqrstu" "a"

"loopback" "" "abcdefghijklmnopqrstu" "de"

adminul pe ip se da astfel

"IP-ul adminului respectiv" "parola adminului " "abcdefghijklmnopqrstu" "de"

iar pe nume se da
"nasu" "TPU " "abcdefghijklmnopqrstu" "A"

banuiesc ca sti ce inseamna
abcdefghijklmnopqrstu din acel text fiecare litera reprezinata un grad de acces al adinilor
daca dai admin la cineva nu le da si litera "A" deoarece ltera a reprezinte imunitatea la kick ban slay slap gag amx_ss amx_quic si altele :)
daca vrei mai multe detalii despre amx_admin mod cautama pe www.ro-cstrike.myforum.ro sau mai nouuu m-am mutat pe www.kitury.myforum.ro :) sau lasi PM pe TPU app merit funda :> bafta alte detalii despre cs daca mi vrei am sa iti dau

Grad acces OWNER
"nasu" "TPU " "abcdefghijklmnopqrstu" "A"
Grad acces admin
"nasu" "TPU " "bcdefghijklmnopqrstu" "de"

Grad acces Slot
"nasu" "TPU " "b" "de"

am uitat sa mentionez
cand un players se logheaza pe server trebuie sa scrie in consola

setinfo _pw parola
sau poate ai modificat tu din config si trebuie sa scrie ei setinfo _numele pus de tine parola

exemplu
setinfo _nasu TPU

connect nemuritorii.idle.ro;) fostul meu sv :P

6 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Lasa doar ip::gradul. Astfel nu va mai fi necesara alta autentificare pe care administratorii tai nu au facut-o.hee hee

| Nasu a răspuns:

Si daca e cineva cu ip rotabil ce face? schimbi adminul dupa fiecare rr al adminului respectiv?
cel mai bine e admin pe nume cu parola si gata :)
admin pe ip se da cel mai bine la cei cu ip Fix (stabil)
incerca varianta sau daca nu intra pe www.kitury.myforum.ro si lasa-mi id tau acolo am sa iti fac eu un sv direct la tine in pc cu team viewer in 5 min sunt gata :) tu doar sa ai in PC urmatoarele

1 Protocol 47+48 steam no-steam
2 amxmodx bassic sau full
pkuginsuri utile am eu pentru SV iar daca vrei un alt gen de sv decat un SV simplu contacteazama pe st3listu18@gmail.com
war3ft heroes matrix mod HNS peintball si altele...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca nu stiu. nu trebuia sa bagi alti admini ca nu stiu m am bagat si eu in treaba... sfatul meu este sa nu mai joci cs si sa te apuci de redtube

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca e mai bine sa faci pe nume
va fi cam asa : "numele" "parola:" "gradul" "a" Si va merge

Cind vei intra iti va cere parola care ai pus-o si vei scrie asa:setinfo _pw si parola
Detalii skype:gheorgheci

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma nu asa se face admin trebuie sa umbli in alta parte si sa scrii numele care vrei admin si la cei lanti

| Mihai_2935 a răspuns:

Incearca sa iti iei alt user.ini de la alt addons dar fara grad

"Nume" "Parola" "abcdefghijklmnopqrstu" "e" si restul le lasi asa daca nu scrii in consola setinfo _pw "