| FLAVIUS_4030 a întrebat:

Am și eu o problema. Am instalat de curand windows 7 ultimate 64 bit atunci cand intru în my computer nu îmi apar toate discurile locale doar C și E disk local D nu apare. Ce pot face?

5 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Pai in Disk Management(Click dreapta Computer-->Manage) iti arata acele partitii, dar n-au litera alocata. Cam asta se intampla cel mai des. Dai un click dreapta pe acea partitie(fara litera) si dai Add/Assign Letter(Pui ce vrei tu). Trebuie neaparat sa ti le arate in Device Manager, daca nu ti le arata in Windows Explorer. Nu are cum sa fi disparut in neant. Ma indoiesc sa se fi intamplat chiar asa.

| ronin33dan a răspuns:

NU iti apare ca nu -i formatat! Da click dreapta pe pe Computer si alege Manage, dupa care selecteaza Device manager, daca-ti vezi partitia acolo dai formatare si gata o sa-ti apara in my computer! Daca nu e acolo inseamna ca ai o problema!

Răspuns utilizator avertizat
| SRB a răspuns:

Ai creat doua partiti cand ai instalat windows?

| FLAVIUS_4030 explică:

Nu-mi apare deloc disk-ul local E doae C si D nu-mi apare nici la manager/Disk manager doar C-ul și D-ul, Înainete am avut C/30GB D 217GB E277GB acum mai am doar C si E. Ce pot face? Daca va trebui sa fac o partite noua cum?