| songoku29 a întrebat:

Sal TPU mi-am instalat azi windows-ul si si am facut 2 "locale" local c si local e. local e e scris cu albastru si tot ce e in el e tot cu albastru, e vreo problema (nu l-am instalat cum trebuie sau ce?)?

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Este cu albastru deoarece datele de pe el sunt compresate. asta este bine daca doresti mai mult spatiu, dar scade viteza.
pentru a aduce totul la normal: click dreapta pe local disk e -> properties -> debifezi "compress this drive to save space" -> apply (o sa dureze ceva)

3 răspunsuri:
| 334499 a răspuns:

Ce ti-ai facut ma? Doua locale? baruri? bodegi?rolling on the floor

| alexandruiasi a răspuns:

Dai la optiuni folder (acolo unde faci sa vezi fisiere ascunse) si cauti "Show encrypted or compressed NTFS files in color" debifezi asta si dai Appy dupa OK

| DanyArtist a răspuns:

Daca e local e e important ar trebui sa fie local d, nu stiu cum se repara macar stii ce windows ai, sunteti aici niste genii a informaticii care nu stiti nici ce windowsuri puneti... de unde sa stiu macar ai pus windows, sau ai pus android LOL