| Adam_Andra_1990 a întrebat:

Am și eu o problema cu calculatorul. Când îl aprind îmi apare atacuri safe mod, start Windows normally și dau pe normally după care se încarcă și îmi apare o imagine albastra cu multe cifre și litere albe după care dispare și ma da iar acolo la aia cu safe mod ma poate ajuta cineva va rog? Apropo imagine albastra tine cam 0, 03 secunde.

6 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Singura solutie daca te intoarce in acelasi ecran albastru e reinstalarea
windows-ului.
- Poti intra in safe mode si sa-ti copii
ce ai in C in alte partitii (D, E.)

| SouLIce a răspuns:

Acea eroare se numeste BSoD (blue screen of death) ecranul albastru la mortii si apare din mai multe motive, cele mai intalnite sunt aceastea ori ai instalat drivire care sunt incompatibile cu sistemul de operare ori intra in conflict anumite piese din calculator
urmareste tutorialul acesta pentru mai multe detalii http://www.videotutorial.ro/? p=5517

| tr3ig a răspuns:

Reinstaleaza winu si vezi cum merge, daca face tot asa du-te cu el la un service. nu vreau sa te sperii da poate sa fie problema de la hard. asa am patit eu cand mi s-a dus harduwinking

| abyssaria a răspuns:

Este aceasta imagine? http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......SCREEN.jpg
Daca este o astfel de imagine, in fuctie de ce eroare iti da, este posibil sa trebuiasca sa reinstalezi wind.

| eXit96 a răspuns:

Da se numeste Blue Screen si apare din cauza a 2 motive:
1.Procesorul tau se incalzeste foare repede iar coolarul(ventilatorul)nu il poate raci astfel da blue screen.
2.Se poate intampla atunci cand un windows este prost bagat.

| Adam_Andra_1990 explică:

Este ceva asemănător dar nu reușesc sa vad ca sta decât 0, 03 sec după dispare