| anonim_4396 a întrebat:

Am imprimat vreo 30 de pagini pentru o revista, proiect la engleza. Intrebarea mea este : cum sa le pun ca sa fie o revista? Nu vreau sa le lipesc una de alta sau sa le pun intr-un dosar. Stiu ca exista niste chestii de plastic de pus, dar trebuie sa fac gauri la foi parca...

Răspuns Câştigător
| Shto a răspuns:

Ai nevoie de foi A3. Sa spunem ca vrei sa faci o revista de 4 pagini. Pe o jumatate a foii A3 pui prima fila, iar pe cealalta jumatate pui ultima fila. La final pui toate colile una peste alta si le capsezi la mijloc.
Daca nu ai inteles ia un caiet. Deschide-l la mijloc si rupe-i cateva pagini pana intelegi sistemulwinking

2 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Parca existau niste inele in care le prinzi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la tipografie.
sau. fa gauri cu perforatorul si pune-le intr-un dosar de plastic.thinking