| Lindoro a întrebat:

Am in Pc instalat Nod 32 versiunea 5.2.Atunci cand tine un virus in carantina, daca ii dau delete il sterge din calculator? Sau doar din carantina lui si il lasa liber in calculator?

3 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Cand ii dai delete din carantina sterge fisierul de tot din calculator

| Anonimuserr a răspuns:

Da îl șterge din PC dacă îi dai delete.
Oricum Nod32 este foarte slab ca antivirus.

| DomanMihai69 a răspuns:

Chestia e ca daca tu pui antiirusul sa il bage in carantina, nu trebuie ca tu sa-l mai stergi, deoarece antivirusul il va elimina el incet, dacal stergi tu, procesul antivirusului nu e complet si virusul e eliberat in pc dar "ranit".