| bulbulica a întrebat:

Am in plan sa creez un joc web, pana acum toate bune, da?! In schimb partea de cod... este ceva mai greu... am avut in minte sa fac ceva asemanator cu triburile.ro ( tribalwars.com ), dupa am cautat si altele de innogames, the west, etc - jocuri pe browser in javascript. Initial am invatat js, html, css, php, jquery si o sa mai fie nevoie sa invat si handler de la baza de date si ar fi cam tot, in schimb, nu stiu cum o sa pot luat obiectele din baza de date sa le introduc pe browser, comenzile presupun ca o sa fie php, pentru ca putea interactiona cu SQL si afisa pe browser cu js, care imi poate da cateva tutoriale de acest gen, caut de aproape 2 sapt, am invatat foarte foarte multe intr-un timp destul de scurt, dar tot cred ca nu este destul pentru a incepe un asemenea proiect de proportii.

3 răspunsuri:
| bulbulica explică (pentru suntserios):

Prea easy, deja stiu foarte bine php in combinatie cu SQL, dar nu stiu cum le pot combina si cu js happy, adica toate 3 intr-o singura instanta

| uN23 a răspuns (pentru bulbulica):

Ajax este ce ai nevoie. :)
http://api.jquery.com/jQuery.ajax/