| Neverrrrrr a întrebat:

Am incarcat diskul C, si am uitat cum defragmentez sau cum mut pe alta partitie sa-l mai golesc...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Transferul de pe o partitie pe alta se poate face cu clic dreapta pe ce vrei sa transferi si Copy si apoi Paste pe partitia unde vrei sa transferi.
Dupa ce ai transferat faci o curatare si apoi faci defragmentarea. Acestea se pot face cu uneltele sistemului de operare, respectiv Disk Cleanup si Disk Defragmenter, le gasesti in Accesories/System Tools sau cu doua programe gratuite, respectiv CCleaner si Defraggler, ambele le gasesti pe site-ul oficial al Piriform.com, descarci si instalezi ultimele variante.