| mariussf18 a întrebat:

Am incercat sa instalez windows xp sp 2 pe un laptop Toshiba. booteaza cd-ul merge totul bine pana in locul unde trebuie sa creez partitiile acolo imi da o eroare precum ca nu imi gaseste hardiscul si mai zice ceva de drivere.

Răspuns Câştigător
| AndruP a răspuns:

Incearca cu Windows Last XP.

4 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Laptopul tau are hdd sata iar windowsul respectiv(care e destul de vechi) nu contine drivere pentru el. Cauta o varianta de xp imbunatatita cum ar fi un sp3 sau daca laptopul tau sta bine in resurse treci pe windows 7.

| mariussf18 explică (pentru nutepriveste21):

Daca integrez cu nLite drivere pentru sata nu merge? are procesor de 1, 3Ghz si cred ca nu merge asa bine win 7.

| nutepriveste21 a răspuns (pentru mariussf18):

Ba de ce nu? Daca te pricepi e bine!

| anonim_4396 a răspuns (pentru mariussf18):

Daca e Intel core duo o sa se miste bine, totusi ce model e laptopul?