| dana272012 a întrebat:

Am instalat mess 11 si nu imi place pentru ca ia interfata de la windows 7! si acum nu mai pot instala alt mess decat 11, imi da un fel de eroare gen de la firewall, dar am umblat pe la setari si tot asa e, chiar nu mai pot instala alt mess gen messs 9, mess 8 din cauza ca am instalat o singura data mess 11? please answer me

Răspuns Câştigător
| Mihai_Adrian_1990 a răspuns:

Poti instala orice versiune de messenger in calculatorul tau indiferent de sistemul de operare care ruleaza, tot ce trebuie sa faci e sa dezinstalezi absolut toate componentele de la yahoo, stergi folderul Yahoo din Program Files apoi din cosul de gunoi si poti instala orice versiune de messenger, se exclud cele cu instalare direc dupa server, nu pot pune linq dar iti sugeres google

| dana272012 explică (pentru Mihai_Adrian_1990):

Am dezinstalat si am sters tot ce contine yahoo, dar nu gasesc mess 9 pe google, imi apaere si cand dau sa down tot pe 11 il ia : (( nu ai cum sa imi trimiti un link daca stii? pe privat sau cumva? thx dau funda

| dana272012 explică (pentru Mihai_Adrian_1990):

Am gasit mess 9 l-am downloadat si cand dau `run` sa instalez imi apare asa Yahoo! Messenger is unable to download files needed for instalation.Please check Firewall settings and retry installation! dar acolo la firewall este tahoo messenger bifat ca si cum allow... si laptopu e nou deci nu a umbalt nimeni la setari l-am luat cu windows 7 preinstalat!

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pentru a instala o versiune mei veche de yahoo messenger trebuie să dezinstalezi complet versiunea mai nouă de yahoo messenger, iclusiv ştergerea folderelor yahoo! din aplications data(la Xp) şi a înregistrărilor din registru, urmată apoi de instalarea versiunii dorite de tine. Cât despre mesajul de eroare ce îl primeşti de la firewall remediul ar fi să adaugi o excepţie în firewall şi anume yahoo messenger şi să setezi firewall-ul pe allow exceptions.Succes

| dana272012 explică (pentru DeyCj):

Am dezinstalat si am sters tot ce contine yahoo, dar nu gasesc mess 9 pe google, imi apaere si cand dau sa down tot pe 11 il ia crying ma poti ajuta cu un link pe privat sau cumva? dau funda! merci

| cristihu a răspuns:

De unde ai luat cu interfata de la win 7? Vreau si eu. :d