| pyka a întrebat:

Am instalat sopcast si vlc instalat.Cand intru pe un site sa ma uit la un program sa il vad cu programul instalat vlc nu merge.Imi deschide cu windos media player.Am inchis laptopu si l-am deschis intru din nou si dau un clic sub imagine sunt doua ferestre ca sa imi deschida programu vlc sa ma uit si tot nu imi apare, dar imi apara windos media player. De ce imi apare mereu windos media player nu programu vlc? Ma ajuta cineva? Dau funda

2 răspunsuri:
| murgumarius a răspuns:

Daca ai un videoclip in pc-ul tau pune-l pe desktop. Da click dreapta pe el, da open with, selecteaza browse, selecteaza vlc. Da in stanga jos click in casuta sa iti deschida mereu cu acel program(vlc), da save.
Vizionare placuta.
Bafta.

| pyka explică (pentru murgumarius):

Am dat sa se deschida mereu si tot degeaba....la laptop nu merge si la calculator merge sa se deschida dar nu inteleg de ce nu merge.