| Ioana22ca a întrebat:

Am instalat un program nu stiu unde, dar am programul Revo Uninstaller Pro si nu pot sa dezinstalez programul. Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru găsirea programului intră in Start/Search/All Files and Folders şi in prima fereastră scrii numele programului şi dai Search.
Pentru dezinstalarea lui există mai multe posibilităţi:
1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

1 răspuns:
| Sihastrul a răspuns:

Control panel/Programs and Features/clic pe el/dezinstalare.