| MariaShk1 a întrebat:

Am inteles ca poti sa monetizezi clipurile pe Facebook, cum este si pe Youtube. Stie cineva daca este adevarat, si daca da, cum se poate activa monetizarea?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe FaceBook nu incasezi nimic, ca politica lor este diferita.
Iar pe Youtube, daca devii popular, avand peste 5-10.000 de vizionari, incepi sa devii interesant si ei iti pun reclama pe pagina.

| Carla_Gheorghe_2001 a răspuns:

Nu stiu de Facebook, dar pe Youtube iti trebuiesc ceva abonati ca sa poti monetiza un videoclip....mai exact cand incepi sa ai mai multi abonati o sa te contacteze companii pentru a le face reclama (anunturi in videoclip) si asa iti monetizeaza videoclipul.Presupun ca pe Facebook numai paginile mari pot monetiza