| anonim_4396 a întrebat:

Am internet clicknet de la Romtelecom si de cateva zile nu mai imi da voie sa intre.Imi arata Firefox can't find server at www.google.ro(si pe oricare alt site unde intru). I-am schimbat placa de retea, am reinstalat windows, am instalat driver-ul pentru placa si tot asa face.La modem imi arata ca este conectat, dar de intrat nu doreste sa intre.Cateva posibile incercari in gasirea unei sau mai multor solutii?

Răspuns Câştigător
| tiger010 a răspuns:

Salut!

In primul rand s-ar putea sa ai mici monstruletzi prin pc. Scaneaza de virusi cu un antivirus free (Avast sau Avira) si scaneaza de malware (cu programe gen: Anti-Malware free).

In al doilea rand, ai putea instala Opera 11.50 care se aseamana intr-o mica parte cu Firefox 5 sau, daca doresti, poti incerca Google Chrome care-i mult mai stabil si mai performant decat Firefox 5 happy