| AddaLivia a întrebat:

Am si eu o problema! Am internet de la romtelecom si vreau sa aflu daca am wi-fi.Pe contract este bifat clicknet play router ADSL 4xETH &Wi-Fi dar nu stiu cum sa il activez.
App modemul este conectat prin usb deoarece nu imi merge placa de retea.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca ai laptop ori pc. Este important deoarece primul are modem wireless incorporat iar pentru pc ai nevoie de un adaptor wireless.
In primul rand trebuie facuta configurarea router-ului, ai pasii in brosura primita odata cu acesta. Dupa aceea trebuie facuta instalarea pe laptop(pc) si pentru aceasta ai pasii in brosura. Succes si numai bine!