| Claudia_3811 a întrebat:

Am internet de cateva luni si nu stiu ...trebuie sa sting modemul cand inchid calculatorul? sa il aprind numa cand il folosesc? eu nul inchid niciodata

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăsați-le în pace de beculețe. Câteva din ele arată dacă conexiunea e activă și dacă trafic e activ, dacă stingi PC-ul, e clar că alea se sting.
Modemul meu stă aprins, împreună cu router-ul, 24/7. Îl sting doar când vreau să aloc alt IP. Repornirea/resetarea modemului duce, în cele mai multe cazuri, la schimbarea adresei IP. Nimic grav, poate unele site-uri pe care v-ați logat și s-a memorat logarea, o să necesite să vă logați din nou.
Oricum, mai bine stă în priză mult timp decât să fie stins/aprins de repetate ori.

9 răspunsuri:
| sti a răspuns:

Cel mai sigur, ca sa nu se strice, tine-l închis tot timpul și faci economie la curent happy

| JoJo a răspuns:

Si eu am modem dar nu il inchid mereu cand inchid si pc-u...eu il inchid doar noaptea cand dormbig grin si il deschid dimineata.nu stiu daca asa e corect dar eu asa fachee hee

| Mihaic93 a răspuns:

Exact.beculetele nu se inchid. ele lucreaza acolo!

| Claudia_3811 explică:

Dar mie nu mi se inchide nici un beculet ...raman la fel

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand opresti calculatorul, se opreste si modem-ul, se sting cele doua beculete verzi.nu trebuie oprit separat happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce chestie...la mine se sting.am dat mai inainte shut down la comp, sa fiu sigura.citeste acolo, in manualul cu instructiuni, din cutia aia pe care ai primit-o, unde a fost si modemul. poate scrie acolo ce poate fi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sal lasi, ca si poti si sal stingi nu se intimla nimic.La mine e alta problema, Lucreaza 40 minute si dispare internetul, il opresc modemul si ear il pornesc si apare. int.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al meu nu se stinge cand sting calculatorul sta tot aprins

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anchidel numai cand pleci undeva departe?