| anonim_4396 a întrebat:

Am intrat si eu pe Omegle era doar chat și cineva mi-a zis ca o sa se duca la poliție sa imi afle ip.
Poate face asta?

9 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca politia e providerul tau de internet, probabil; altfel, nu prea laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai facut vreo infractiune? altfel nu vad de ce s ar implica politia

| DeeaAndreeeaTha a răspuns (pentru suntserios):

Nu doar am facut putin misto

| anonimg a răspuns:

Nu există așa ceva. Ce, este interzis cuiva să intre pe site-ul respectiv? Nicidecum.
Numai dacă ai făcut o infracțiune se va sesiza poliția, și va face cercetări. Dar chiar și așa, poliția nu va divulga nimănui datele tale (adresă ip, adresa unde locuiești, etc).
Așa că te poți bucura de tot internetul râzând de de acela care îți tot caută răul.

| Yuoia a răspuns:

Da, poate. Dar trebuie sa aiba motive serioase. Ai facut ceva ilegal?

| DeeaAndreeeaTha a răspuns (pentru Yuoia):

Nu, doar am facut putin mișto de el

| Yuoia a răspuns (pentru DeeaAndreeeaTha):

Mistoul ala s-ar putea sa te coste.

| Antopuff a răspuns:

Nu dar in schimb exista persoane care iti pot afla ip fara ajutorul politiei deci ai grija laughing

| DeeaAndreeeaTha a răspuns:

Site ul pe care am intrat nu era cu cont, cu nimic