| Yosefin a întrebat:

Am invatat de 2 ani photoshop.
Sper ca nu am pierdut timpul degeaba.

Unde pot gasi un job sa lucrez ca photoshoper?

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Job de photoshoper nu vei gasi niciunde, desi ai putea sa iti pui CV-ul la firmele de firma de publicitate, ei lucreaza cu astfel de programe si ai un atuu daca esti bun in asa ceva.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca chiar stii Photoshop bine, ai calculator si net si nu esti in stare sa iti gasesti de lucru per proiect, pe termen lung, sau sa faci chestii gen tricouri, cani si altele personalizate pe site-uri gen Zazzle si sa faci bani din comisioane, atunci du-te si angajeaza-te "merchandiser" pe 1000-1200 RON.

| anamariarot a răspuns:

Poate ai șanse cu un fotograf...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Oare este o intrebare capcana?
Dupa 2 ani in care ai invatat photoshop nu te-ai orientat unde sa lucrezi? Sincer 2 ani au fost?
Eu sincer ma gandesc c-ai avut la inceput o tinta, ca doar n-ai inceput sa inveti doar asa de dragu' de a invata ceva nou, nu?
Daca cumva esti dintr-un oras mai mare sigur iti poti gasi ca si Designer pe la ceva firma.
Bafta!

| Skippy223 a răspuns:

Nu exista job "photoshop-er"
Cu photoshop poti sa faci multe chestii, depinde in ce domeniu te pricepi mai bine: creatie logo, editare foto, sa scrii tutoriale pentru alti utilizatori novice, web design, design de haine, carti de vizita sau de afaceri etc.

Photoshop-ul iti ofera posibilitati, trebuie sa alegi una in care excelezi mai mult, sau care te pasioneaza mai mult.
In functie de ce decizi, cauta de lucru in domeniu, sau creaza-ti tu singur o afacere - blog, site, canal Youtube, ia legatura cu companii care fac haine si ofera design-uri.

| kaZep a răspuns:

Scoala/Universitate de arte, profil: Grafism