| ßarbie a întrebat:

Am Iphone 5s, iar Messengerul mereu imi face probleme. Nu se actualizeaza fotografiile de profil ale prietenilor, plus ca nu primesc notificarile pe ecran atunci cand telefonul este blocat. Din cate stiu, am setat ca sa permita notificarile pe ecran, dar..nu merge. Trebuie sa intru mereu in aplicatie ca sa vad daca am primit vreun mesaj. Ce pot sa fac?

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Incearca sa-l repornesti,posibil sa fie ceva la sistem.
Daca nu merge,poate e de la actualizarea noua primita, asa a fost si la un moment dat si pe Android, tot pica.
Daca nici asa nu merge, da-i resetare de fabrica.
Pentru cel de jos, angelblue90 nu stiu daca esti cu noi, insa un 5s deja de mult nu mai e telefon de aratat "cine" esti.

| ßarbie explică (pentru Pool77):

Il am de 2 luni, nou, si mereu a facut asa... Arata notificarile, dar dupa 10 minute cel putin de la primirea unui mesaj pe Messenger.
Toate aplicatiile merg bine. Numai prostia aia face asa.

| Pool77 a răspuns (pentru ßarbie):

Lasa-le feedback celor de Messenger.
Le spui frumos problema si e posibil ca in tot aceeasi zi sa-ti trimita un update.
Cel putin la mine asa au facut, imi tot dadea crash aplicatia pe telefonul cel vechi, le-am lasat un feedback cu problema mea, si dupa 1-2 ore problema a fost rezolvata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai repede cred ca ai vrut sa te lauzi cu al tau iphone. Doi, problema ce tine de Facebook nu se raporteaza pe TPU.

RAPORTEAZA, LA NAIBA, PE FACEBOOK.

| ßarbie explică (pentru anonim_4396):

Daca voiam sa ma laud cu telefonul, imi puteam pune poze cu botic pe Facebook, in oglinda, ca sa se vada Apple-ul foarte bine. Dar, din nefericire nu sunt genul.
Am pus o simpla intrebare, asa cum face oricine pe acest site. Am mai intrebat ceva legat de telefon si am rezolvat, asa ca, ce problema ai avea tu cu ce intreb eu, îngerașule?