| andrei4242 a întrebat:

Am laptop Acer travelmate 5720G si tot mi se blocheaza la anumite jocuri ( se blocheaza ecranu si ramane imaginea nemiscata, trebuie sa scot bateria si incarcatoru sa il sting ) win 7 64 bit, placa video 256 mb si altui prieten e merge jocu si n-are placa videostraight face. Care poate fi motivul?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Problema este clară. Conform:
http://www.expertreviews.co.uk/......ifications
Laptop-ul tău nu este un laptop de gaming, de altfel nici unul din această categorie(low end) nu este conceput pentru asta, de unde și freez-urile ca nu ai hardware si suprasolicitarea hardware-ului care pe lânga faptul ca este chinuit cu Windows mai este si chinuit cu jocuri. Oricum din staer Windows pe 64 de biți nu are ce căuta pe 2 gb ram single channel cum are al tău, de altfel Windwos nu are ce căuta pe așa laptop, implicit nici gaming-ul.Amicul tău precis are altă configurație hardware și de aia lui îi merg jocurile.Succes