| nonutadulcinea a întrebat:

Am laptop cu windows 8 isi da restart sistemul mereu si imi apare you sistem is at risc ce sa fac il deschid intru navigez si isi da restart dintr-o-o data off va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scaneaza cu un antivirus bun(kaspersky de ex.). Daca va continua sa faca figuri, una din solutii este sa
mergi la un centru depanare laptopuri si spune-le patania. Dupa ce o sa-ti curete coolerul(ventilatorul) de pe procesor sper sa fie OK.Restartarea periodica se datoreaza de regula unor probleme hardware.

| Meheツ a răspuns:

Isi face updateurile singur... si la fiecare update ca orice windows isi face restartarea.