| Adideadi685 a întrebat:

Am licenta expirata la windows, cum activez? Daca nu activez ce se intampla?

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Licentele originale nu expira, in nici o circumstanta. Doar instantele care provin din licente volum (VL) sunt sparte printr-o metoda care dureaza 180 zile, si apoi necesita reactivare.
Pe eMag, cel.ro, si pe multe alte site-uri se vand prostii din acestea, cu 12-15 euro. NU sunt legale, acele licente sunt destinate companiilor, si costa mult mai mult.

Indiferent ce ai avut pana acum (o licenta p1rat ce a expirat dupa 180 zile, sau nu ai avut deloc licenta), DACA ai Windows 10 sau mai nou, nu se va intampla nimic.

Doar o sa te streseze din cand in cand cu acele mesaje in dreapta jos, si in fereastra de Settings.
Se poate activa, prin diverse metode neortodoxe (si ilegale), DAR nu e nevoie.
Windows 10 NU e gratuit, DAR se poate folosi si neactivat, pe perioada nedeterminata.
Nu va avea functiile restrictionate.
Atat ca nu poti customiza aspectul dupa bunul plac.

Daca ai Windows 7, in curand nu o sa mai poti folosi Windowsul, va trebui sa cumperi urgent o licenta, si sa-l activezi.
SAU sa instalezi Windows 10, de pe site-ul Microsoft.
Va merge mult si bine neactivat.

Răspuns utilizator avertizat
| Paracetamol0lol a răspuns:

Dacă nu l activezi îți explodează dispozitivul

| Alesaru89 a răspuns:

Nu poți intra pe indows.

| Ionutldad a răspuns:

Il poti activa din CMD