| Feyenooord666666 a întrebat:

Am linii rosii orizontale din cand in cand cand pe ecranul televizorului.
Asta doar cand leg televizorul cu cablu hdmi la laptop. Cauzele care ar putea fi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Este o problema vizuala cauzata de diferenta de frecvente intre placa video a laptopului si televizorul.
Intra la setarile placii video si alege o alta frecventa (de cadre) pentru monitorul (televizorul) exterior. De obicei, frecventa de 60Hz este buna cu orice monitor, cele superioare fac probleme sau nu sunt acceptate deloc.

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

Si unde se afla setarile alea in win 10?

| Bula a răspuns (pentru Feyenooord666666):

Cauta la setarile de rezolutie pentru al doilea ecran, exterior (la tine: televizorul).

| Feyenooord666666 explică (pentru Bula):

Mersi

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba cablul.