| LupulSinguratic a întrebat:

Salut, vreau sa inregistrez filmele, serialele care ruleaza la TV. Ei bine pentru asta am luat un cablu HDMI si am conectat laptopul la TV (este un LCD Samsung si laptop DELL) daca ajuta. Ei bine pot folosi ecranul televizorului numai pe post de un al doilea ecran pentru laptop, deci vad cu televizorul ce fac pe laptop, dar eu vreau invers si sa pot si inregistra. Daca cineva stie rog tare mult sa ma ajute. Multumesc, dau funda bineinteles.

Răspuns Câştigător
| AlecsLexx a răspuns:

Cumpara-ti un tv tunner usb. Il pui pe laptoc, bagi in el cablul coaxial de la televizor, iar din program poti inregistra.

3 răspunsuri:
| paul9639 a răspuns:

Daca esti la upc poti inregistra deja programele. si oricum daca reusesti sa pui ce e pe televizor pe ecran laptopului ai nevoie de un program, de exemplu fraps care inregistreaza ceea ce vrei tu.

| LupulSinguratic explică:

Deci tv tunner usb cam cat ar costa? Si in acel tunner ''cablu coaxial'' este cel HDMI?

| SSMarius a răspuns:

Nu merge asa cum incerci tu sa faci. ai nevoie de un TV Tuner.