| MafteiPetronel a întrebat:

Am luat boilerul nou. L-am băgat în priză, încălzește apa dar nu se mai oprește e mereu aprins roșu și acul a trecut de dungile roșii. Știe cineva de ce?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Regleaza termostatul.

| sierra1 a răspuns:

E in garanție? lasă-l, dacă crapă il schimbi, dacă nu, vezi când se stinge ledul ăla roșu

Răspuns utilizator avertizat
| sweetys a răspuns:

Probabil senzorul de temperatura nu trimite informatia. Daca il ti asa sunt sanse sa creasca presiunea in el din cauza fierberii si sa iti bubuie. Cel mai indicat sa ii dai retur si sa iei altul.

| AmandinaDragan a răspuns:

In partea de jos ai un buton care regleaza temperatura (termostat). Roteste-l pe stanga pana se stinge becul