| Dee68 a întrebat:

Azi am băgat în priza pentru prima oară boilerul electric din baie. Dupa cinci luni. Scoate un sunet ciudat, parcă șuieră. E normal? Sau e pentru ca încălzește după atâta timp? Îmi e frică să îl mai țin în priză. Dacă îl scot, voi avea nevoie să fie în priză cand fac baie? Heelp

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Scos din priza, daca apa s-a incalzit cat vrei nu e nici un pericol. Daca s-au incalzit cuiele stecherului sigur ceva e defect, trebuie un electrician. Nu mai folosi fara o revizie.

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da,,,este normal. Se elimina aerul.

| Dee68 explică (pentru baru):

Uf happy nu știu ce sa zic...

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu il mai pune deoarece este defect, cheamă un specialist sa il verifice sa vada ce are de unde vine acel sunet ciudat, daca il folosesti asa risti sa faca un mare scurt circuit si arzi instalatia electrică.

| Dee68 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu pot face baie fara sa stea in priza? Merge? Ca e aproape plin

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Dee68):

Nu stiu, tu trebuie sa contactezi o firmă de reparat boilere si întreaba i pe dînsii ca ei repară asa ceva mereu si te pot ajuta cu experienta lor.

| alexsil05 a răspuns:

Da, este perfect normal, deoarece cand ii dai drumul, suiera, daca ii opresti, peste 5-10 secunde suieratul se opreste.

| Dee68 explică (pentru alexsil05):

A suierat incontinuu pana s-a oprit. Si cand m-am dus sa il scot din priza, ardea capul ala care il bagi in priza. pot sa fac baie fara sa fie bagat in priza? Adica e plin... doamne, mi-e frica rau sa nu se arda ceva

| alexsil05 a răspuns (pentru Dee68):

Daca asa crezi, cand este full, poti sa-l scoti din priza, apa tot e calda

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dee68):

Scos din priza, daca apa s-a incalzit cat vrei nu e nici un pericol. Daca s-au incalzit cuiele stecherului sigur ceva e defect, trebuie un electrician. Nu mai folosi fara o revizie.