| Cavani1999 a întrebat:

Am luat un monitor de pe eMAG dar nu se aude sunetul, am încercat sa conectez o boxa la el ca să se audă dar nu a mers, am întrebat pe chat la eMAG și a spus ca nu are sunet integrat monitorul, eu îl folosesc pentru ps5, se poate face ceva ca să se audă sau ar trebui sa îl dau înapoi?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ti s-a zis că nu are sunet integrat pe unde ai vrea sa se audă?

| relian a răspuns:

Daca ai au spus doar ca e monitor si atit, ce sa-i pui, aghiazma doar laughing sau tamiei, mai stii poate da dzeu.

Monitorul de aia e monitor, is folosite in general pentru calculatoarel alea au sunetul din calculator, deci monitorul tau este simplu doar un ecran.
Vad spui ca bagi nu stiu ce la TV, pai daca folosesti TV, ce treaba mai ai cu monitoru, ceti trebuie?

Monitorul ala sa fi fost ceva sa se auda, ar fi trebuie sa aiba boxe incorporate, asa ca daca nu are, nu ai cum sa auzi ceva.

Boxa o conectezi nu la monitor, trebuie sa conectezi la PS ala ce spui ca il ai, ala trebuie sa aiba iesire audio.

| VoidEternal a răspuns:

Omule, daca obiectul ăla nu are fizic difuzoare, de unde vrei să-ți scoată sunetul? Din vibrația display-ului? Monitoarele NU sunt televizoare. Marea lor majoritate nu au difuzoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cu cablul hdmi de la playstation

| Cavani1999 explică (pentru anonim_4396):

Unde sa încerc? Cablul hdmi e băgat din ps în televizor