| spaghetty a întrebat:

Am mai pus intrebarea asta dar nu mam exprimat bine.
Cum fac ca placa video Intel HD Graphics sa ia mai mult din rami si sa fie mai puternica..Pe internet scria ca placa mea video de la laptop poate lua 1690mb din ram..Deci cum fac sa imi ia mai mult din rami si sa bage la ea?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Click dreapta pe desktop>Screen Resolution>Advanced Settings si la adapter te uiti sa vezi cata memorie shared ai. Placa video este una integrata, aceatsa isi ia memorie din RAM atata cat ii trebuie, dar nu poate ajunge la performanta unei placi video dedicate.

1 răspuns:
| WR104 a răspuns:

Trebuie facut overclock.
Succes!