| AdElInGaBrIeL a întrebat:

Am mai pus o data aceasta intrebare doar ca acum am mai multe informatii.Deci am vrut sa deschid un document cu programul WinRar,doar ca atunci cand am deschis documentul am uitat sa demarchez patratelul unde scria "Deschide Toate Programele cu WinRar"(sau ceva de genu,intelegeti voi),si acum pe toate iconitele programelor si jocurile apare WinRar,iar cand dau click pe ele imi apare "Damage.(si nu mai stiu)",deci as vrea sa stiu cum le pot face sa se deschida normal ca inainte, la informatii imi apare ca trebuie sa le deschid cu file extension Ink, doar ca nu stiu cum sa le deschid cu Ink, findca nu imi apare la "deschide cu".As da Funda la cel care miar da si un video daca se poate.Mersi Frumos.Raman Dator.

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Problema este că PC-ul vede toate fișierele ca extensie.rar dar nu le poate deschide fiindcă nu sunt fișiere arhivă.
S-ar putea să te ajute: http://www.tpu.ro/......th-it-for/

Dacă mai dorești detalii spune-mi ce Windows folosești.

1 răspuns: