| Cadillac a întrebat:

Am model de telefon n*kia E50 si am o problema cei care stiu si au avut doresc sa raspunda stiti ca acolo la ecran dreapta sus unde apare semnul pe bluetooth mie mi-a aparut dintr-o data un semn cu o casca si daca sun pe cineva nu se aude ce pot face?

Răspuns Câştigător
| florinmarius a răspuns:

Ti-a intrat in modul handsfree(casti) automat si functioneaza ca si cand ar fi castile bagate in el ca un remediu (am patit si eu) o resoftare sau mai simplu cu o pereche de casti incearca sa le introduci-scoti de cateva ori stima

4 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Comutatorul din modul normal in modul casti a ramas blocat sau cel mai rau caz s-a ars daca esti norocos se poate face printr-o resoftare dar daca nu se repara printr-o resoftare atunci va trebui sa il lasi in service sa til faca nenea de acolo ca stie mai mult ca sigur si reparatia nu te costa mai mult de 30-40 lei

| florinmarius a răspuns:

In primul rand incearca sa scoti si sa introduci castile de mai multe ori curata mufa putin inainte eu asa am reusit dar daca nu merge va trebui resoftat sau mai poti incerca o resetare generala (revenire la setarile initiale) sper sa poti reusi lasand resoftarea ultimul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal. ai reusit pana la urma sa iti faci e50? daca da cum?

| Cadillac explică:

Multumesc pentru raspuns acum as vrea un remediu si cum se face nu pot rezista cu casti mereu pe el deci o rezolvare si pasi lui.