| CristianDanM a întrebat:

Buna seara TPU! De curand mi-am achizitionat un pc nou, si din el am conectat placa video (Saphirea radeon hd 7870 ghz edition) la monitorul aoc e2243Fw2 (21, 5") care are rezolutia maxima 1920x1080, dar cand ii dau pe ea nu mi se face rezolutia pe tot ecranul, ci raman spati negre pe margini, iar cand ii dau de abia la 1680x1050 se face pe tot ecranul, asa e normal? Multumesc pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Vezi driverele video!

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Incearca sa schimbi conectorul. Daca folosesti HDMI schimba la DVi sau VGA si vezi daca se remediaza...