| Andreiws a întrebat:

Am multe poze duplicate atât în galerie, onedrive și doua conturi de google photo, pozele sunt amestecate duplicate și împărțite în toate cele 4. Stie cineva dacă se poate sa le mut cumva din foldere toate într-un loc și sa fac cumva sa le scaneze telefonul pe cele duplicate din folder? Și am observat ca dacă le șterg din google photo se șterg și din galerie deci nu e o soluție ca am apăsat pe ceva de eliberat spațiu și mi-a șters 3 gb de poze și nici nu mi le-a arătat care sunt alea. Stiu ca nu le mai am, doar dar tot n-am suficient spațiu.

1 răspuns:
| RaiderX a răspuns:

Poți folosi aplicații pentru eliminarea pozelor duplicate.
Duplicate Photos Fixer pentru Android sau Duplicate Photos Cleaner pentru iOS
Eventual îți muți toate pozele într-un folder și după folosești aplicația să elimini tot ce îi duplicat, dar totuși pentru început să îți faci o copie de rezervă.