| anonim_4396 a întrebat:

Am mutat un folder (cu poze) dintr`o simpla greseala in alt folder care nume ii apartine cam asa " 342e35gr4a6669043 " in interiorul lui sunt alte foldere gen " 1045 " / " 1046 ", de mutat cu copy/pase nu ma lasa imi da eroare :
" Cannot create or replace "POZE" : Access is denied - Make sure the disk is not full or write-protected and the file is not currently in use. "
Pur si simplul, am innebunit straight face... Am dat restart, nimic! am dat Log off, la fel nimic! nu stiu ce sa ma fac, nici macar salvare pe un CD nu este ca altfel numai ma amageam, sunt poze stranse de 2 ani incoa!
VA SALUT! sad

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Solutia poate diferi de la caz la caz - poate fi folderul blocat fiindca e un program oarecare ce il acceseaza, poate fi o problema cu clipboardul, poate fi discul destinatie plin...
Solutia 0 la astfel de dureri de cap e NU MAI FOLOSITI MIZERIA AIA NENOROCITA DE WINDOWS EXPLORER! Exista Total Commander si o gramada de alternative gratuite (sau nu), trebuie sa fii mult prea masochist sa folosesti calculatorul de mai mult de citeva luni si inca sa stai cu copy, browse, click dreapta, paste, etc...

8 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Descarca si instaleaza unlocker, apoi clic dreapta pe folder/unlocker, selectezi "move" /selectezi unde anume sa-l mute.
Nu functioneaza asa, iti voi explica cum sa iei folderul cu toate fisierele in proprietate, e ceva mai complicat.
http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml

| anonim_4396 explică (pentru Sihastrul):

Salut si multumesc de ajutor, am descarcat programul, am scos cateva poze dar, imi ia o vesnicie sa le pot scoate pe toate... am si multe foldere si probabil de aceea nu pot muta tot folderul avand acces in totalitate. Stima!

| KodrutZ a răspuns:

Lasa-mi un ID de mess in privat, foarte probabil sa putem rezolva.

| floresdemayo a răspuns (pentru KodrutZ):

Bună! De ce nu ne spui aici? E un secret? Si eu de multe ori m-am confruntat cu asa ceva si nu stiam sa-i dau de capăt...Te rog, dă un raspuns cu rezolvare si aici, fă un mic efort chiar daca ti-e greu. Asta doar daca vrei sa ne ajuti pe toti aflati in acest impas...

| anonim_4396 explică (pentru KodrutZ):

KodrutZ? Lasa`mi tu te rog id tau, ca nu am putut sa iti trimit mesaj din motiv " status junior " happy Te salut!

| KodrutZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa mearga cu mult mai usor decit zici tu. nistor_codrut e id-ul.

| KodrutZ a răspuns (pentru floresdemayo):

Solutia poate diferi de la caz la caz - poate fi folderul blocat fiindca e un program oarecare ce il acceseaza, poate fi o problema cu clipboardul, poate fi discul destinatie plin...
Solutia 0 la astfel de dureri de cap e NU MAI FOLOSITI MIZERIA AIA NENOROCITA DE WINDOWS EXPLORER! Exista Total Commander si o gramada de alternative gratuite (sau nu), trebuie sa fii mult prea masochist sa folosesti calculatorul de mai mult de citeva luni si inca sa stai cu copy, browse, click dreapta, paste, etc...

| vaali13 a răspuns:

Probabil folderul ala cu cifre sunt update-uri ale windowsului si protejate de administrator ceva de genu, nu stiu exact

| AFlorentina a răspuns:

Imi explica si mie cineva cum se face? ca nu prea am inteles...si mi s-a intamplat acelasi lucru! sad