| AndreiDamian1 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. cam acesta este calculatorul meu Processor : AMD Turion (tm) II P540 Dual - Core Processor 2.40 GHz

RAM 3, 00 GB

32 - bit Operating sistem.

placa video amd.

Imi puteti spune de unde pot descarca hardvare acceleration sau ceva de genul. Dau finda

Răspuns Câştigător
| iulius92 a răspuns:

Depinde de sistemul tău de operare. În caz că folosești Windows 7, acesta ar fi trebuit să aibă deja instalat DirectX, hardware acceleration fiind o componentă a lui.

S-ar putea, însă, dacă folosești XP sau o versiune mai veche să nu îl ai instalat.

Descarcă de aici versiunea 11, cea mai stabilă la momentul actual: http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=17431

De asemenea, pe site-ul oficial ATI ( www.ati.com ), caută și instalează ultimul driver pentru placa ta video.

Succes!

| AndreiDamian1 explică (pentru iulius92):

Si cum s-ar directx? instala?

| iulius92 a răspuns (pentru AndreiDamian1):

Îți voi da niște instrucțiuni mai simple.

Te duci pe linkul acesta: http://www.tomsguide.com/us/download/DirectX,0305-2158.html, iar fișierul se va descărca automat, sau va trebui să apeși Save și să selectezi locația, eu folosesc Chrome și se descarcă automat.

Apoi, urmezi instrucțiunile și gata, cred că te descurci.
Totuși, odată ce ai instala driverul specific plăcii tale video, ar trebui să aducă odată cu el și componenta DirectX. Ești sigur că îl ai instalat?