| CrazzzyA a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Laptopul meu s-a stricat. Stateam pe el si dintr-o data s-a stins monitorul. El functioneaza, doar ca nu mai merge monitorul. Stie cineva care ar putea fi cauza? Se mai poate repara? Am niste chestii importante pe el de care am nevoie. Mai am vreo sansa se le pot recupera?
Mersi!

Răspuns Câştigător
| xXTrollXx a răspuns:

1.Lucrurile le poti recupera deoarece toate datele sunt stocate pe un hard-disc in interiorul laptopului
2.Monitorul nu mai merge deoarece "panglica" care face legatura de la ecran la laptop s-a deconectat

cam asa arata panglica
http://www.google.ro/......tp?/search

5 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Nu-ti face griji. Va functiona. Insista 2-3 zile sa-l pornesti si va trebui sa-ti dea un mesaj, daca nu-ti da trebuie dus la reparat.

| RocKzZ a răspuns:

Nu il mai aprinde deloc. Sistemul de racire e de vina. Du-te cu el la o firma care repara PC-uri si spune-le sa schimbe pasta si sa curete placa video si sistemul de racire. Daca il mai aprinzi mult risti sa arzi si placa video si te costa in jur de 3 mil. (depinde ce laptop ai). Deci parerea mea e sa nu il mai aprinzi pana nu te duci cu el sa il faca. Dar oricum chestiile alea nu o sa le mai ai pentru ca o sa iti reinstaleze windowsul odata cu driverele de la placa video. Acum nu stiu depinde unde te duci. Funda? happy

| mary4048 a răspuns:

Le poti recupera de pe hard disk cu un card memory.e posibil ca "legatura" dintre laptop si monitor sa fie intrerupta pe undeva.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Incearca sal conectezi la alt monitor sa vezi daca merge daca nu merge i s-a sters biosul si trebuie rescris ai grija ca multi te fraiersc la service

| Loriiiiix3 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si mie.Placa de video e de bai de aia nu iti mai merge crede-ma asa mi s-a intamplat si mie si m-am speriat.Dul la ceva magazin de reparat computere sau laservice senter. Sper ca te-am ajutat paa :*