| luk2005xxx a întrebat:

Am nevoie de ajutor, placa mea de baza are slot pentru pciexp x16, ram DDR2 si nu stiu daca functioneaza cu placa video ddr 3. Poate sa ma lamureasca si pe mine cineva.

3 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Esential ca placa aleasa de tine sa fie,
Pci express X -16, sa fie compatibila cu slot-ul tau.
DDR-ul placi video nu te afecteaza daca nu este acelasi cu DDR-ul ram.

| buzucan a răspuns:

Http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html citeste aici, sigur te va ajuta, chiar ai niste date suplimentare.

| K0sti a răspuns:

Ce treaba are ddr-ul de pe placa video cu ala de pe placa de baza?