| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutor repede. Am facut upgrade de la windows 7 la 10 pro, si acum vreau inapoi, m.am dus la setari si am vazut butonul, dar imi spunea ca "trebuie sa sterg contul creat de mine pe windows 10(administrator)". Nu am stiut ce sa sterg mai exact, aveam contul acela de administrator deblocat din cmd, dar am crezut ca trebuiesa sterg pe cel original, si asa am facut. Trebuia sa stau sa mai mult sa ma gandesc, acum acelasi lucru mi.l spune si mai am doar contul deblocat din cmd... Orice explicatie ar fi frumoasa din moment ce mai am cel mult 4 zile pana folderul windows.old se sterge

Răspuns Câştigător
| ion1731 a răspuns:

Copii, cine pe voi v-a invatat sa aveti incredere in popo*arii de la Microsoft? Aia doar instrumente de spionaj au introdus in noul sistem de operare.Niciodata sa nu faci cum e scris undeva de ei.Descarca un distribuitiv original de windows 7 si instaleaza sistemul curat de la "0 " cu formatarea partitiei.Calculatorul va respira mai usor- crede-ma.bafta.

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Daca voi credeti ca va jucati cu sistemele de operare asa cum vi se scoala voua...

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Ei cred ca e ca pe telefon/tableta. "Resetare" din fabrica si gata! Credeam ca tineretul e mai "dezghetat" la tehnologie decat noi, dar vad ca simplitatea procedurilor mai tare ii incurca. "Click, click, si se rezolva!". happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Pai da! Pentru ca nici nu pun mana sa citeasca si sa invete...
Putori!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Ai fost foarte dur in exprimare. happy Ar trebui create niste raspunsuri sablon si postate pe TPU ca bannere. Gen: "Laptopul nu e pentru jocuri!", "Calculatoarele nu sunt telefoane!", "Updateaza driverele din sistem!" etc.
Unii sunt nestiutori, dar singura lor vina e ca nu se documenteaza inainte sa actioneze. Intai strica si pe urma intreaba: "Acum, ce fac?". laughing

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Toleranta zero! Nici mie nu mi-a aratat nimeni nimic, am invatat singur, am pierdut nopti si inca mai pierd citind si proband diverse chestii, iar unde nu stiu exista Google! Nu stau sa pun intrebari pe TPU, pun mana si sap pana gasesc o rezolvare...cam asta e!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

La fel procedez si eu. happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Stiu, da suntem intr-o minoritate covarsitoare!

| 0crYsis0 a răspuns (pentru K0sti):

Pentru mica voastra 'conversatie' de aici trebuie sa va informez ca eu am pus aceasta intrebare si pe forumul Microsoft, dar nu s-a gasit un raspuns, si nu sunt singurul cu aceasta problema, doar se pare primul care a pus-o. Si inca un lucru, eu de la 9 ani stiu cum sa CREEZ un malware, cum sa hackuiesc site-uri si da, eu ma joc cu sistemele de operare in virtalmachine unde cel mai mult lucrez in kali linux, sistem de operare de penetrare, si inca un lucru, am fost platit de intretinatori de site-uri ca sa le testez. O zi buna!
Va mai rog un lucru, nu mai faceti spam la intrebari, daca nu aveti raspunsul, GURA! Este ceva de bun simt.

| untu a răspuns:

In locul tau as ramane la Windows 7 Home Premium sau Windows 7 Ultimate! Iar in legatura cu testele functiunii Windows 10 inca nu s-a finalizat cam pana la sfarsitul anului ca sa fim siguri ca nu ne mai face probleme tehnice si de la soft!