| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul de la cineva care se pricepe in calculatoare, am o problema care tot ma enerveaza de cateva luni. Cand imi aprind pc-ul nu vad nimic pe ecran si tastatura nu raspune si nici mouse-ul.
El merge, dar nu vad nimic pe ecran sau cateodata, se aprinde si ecranul dar vad doar Logo-ul "Lenovo" si atat, dar in rest nu, l-am dus pana si la un meserias sa-l repare dar i-a facut niste actulizari la niste drivere si la versiunea de la BIOS. Acum cand l-am adus acasa iarasi imi face aceleasi figuri, nu se aprinde ecranul, adica monitorul cand il pornesc, nu stiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pune monitorul la alt pc să vedem dacă el măcar, e bun. Apoi ne spui cum e

| DaniTIRB a răspuns:

Daca a reusit sa intre in BIOS si sa utilizeze I/O Panel-ul+Perifericele inseamna ca situatia nu e grava deloc. Aceeasi propunere, schimba monitorul sau cablul de conexiune intre cele doua. Dupa aceea as putea considera ca placa video ar putea fi semi-defecta / Windows-ul este corupt sau anumite fisiere importante din el.