| AugustinFiltru a întrebat:

Salutare, am o problema la un laptop LENOVO G555 cu ecranul. Mai exact il aprinde i se vad informatiile din bios procesor memorie, etc, i se incarca windows-ul apare logo-ul acela dupa care cand intra in fereastra cu parola sa o introduca se stinge ca si cum intra in stand-by. Partea interesanta este ca daca pui o veioza in ecran se vede unde trebuie sa scrii etc., dar daca numai pui nu se vede nimic.

4 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Daca se vede pe display cand folosesti o sursa de lumina inseamna ca dislayul este de vina.Pentru verificare conecteazal la un monitor daca functioneaza normal.Inlocuiesti Display-ul

| AugustinFiltru explică:

Daca apas tastele : Fn+F2 mi se aprinde la loc. dar uneori se stinge de mai multe ori...

| JusTPauL a răspuns:

Cum adica daca pui o veioza in ecran se vede? pay nu se stinge de tot?

Răspuns utilizator avertizat