| Digital112 a întrebat:

Am nevoie de driver pentru Device Description Type
Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI
(am xp)

(am dezinstalat din greseala si nu mai am sunet laughing )

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra in
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi tot ce trebuie sa instalezi ulterior si cele mai noi.

| Digital112 explică (pentru Salontanul):

Nu merge sa-l instalez ''ns error''

| Salontanul a răspuns (pentru Digital112):

N-am intalnit asa ceva! Nu cumva este "nsis error"?
Daca da, fa urmatoarele:
Goleste cache-ul browser-ului.
Dezactiveaza orice acceleratoare de descărcare sau manageri și descărca programul de instalare din nou.
Dezactiveaza software-ul anti-virus și incearca iarasi
Descarca programul de instalare folosind un alt calculator și copiați-l pe computerul original.
Dacă ai firewall nVidia instalate, dezinstaleaza programul și descărca programul de instalare din nou.
Scaneaza, și elimina malware și viruși de pe sistemul tau.
Scaneaza hard disk-ul cu ajutorul scandisk, chkdsk, sau orice alt instrument de reparații hard-disk.
Daca folosesti Firefox în limba română încearca acest tutorial: http://www.tutorialepc.ro/......ema-2.html

| Digital112 explică (pentru Salontanul):

Am rezolvat mai de mult, nu mergea sa-l instalez ca avea folderu ala diacritice sau cv de genu l, am descarcat in alta parte si a mers