| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de nişte ajutor urgent. Mi-am luat un telefon nou şi în încercarea de a trece contactele din cel vechi în cel nou am şters o parte din ele. Cunoşteam o metodă de a le recupera cu ajutorul PC-ului, am facut root telefonului vechi, am instalat programul necesar, adică Android Phone Geeker, în PC şi l-am deschis. În primă fază trebuie să conectez telefonul la PC prin USB. Telefonul vechi e un LG L70 care atunci când e conectat la un PC arată următoarele variante: Încărcare telefon, Sincronizare media, Acces Internet prin dispozitiv mobil, Software LG şi Trimitere imagine. Pe oricare aş apăsa, în APG nu îmi arată că telefonul de conectat la PC. Ce trebuie să fac ca să se conecteze? Aveţi alte metode prin care să recuperez contactele şterse?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai sters contactele, atunci iti poti lua adio de la ele, trebuie sa le introduci manual, din nou.
Nu inteleg ce tot incercai "de pe telefonul vechi la cel nou", ca ai reusit sa stergi numerele?
Numerele trebuie salvate pe cartela SIM, nicidecum in memoria telefonului. Cand introduci cartela in alt telefon, intreaga agenda va fi disponibila.

Daca numerele ai avut salvate in memoria telefonului, atunci pui inapoi cartela SIM in telefonul vechi, marchezi toate numerele din memoria telefonului si le copiezi pe cartela SIM.

| ashymoon a răspuns (pentru Bula):

Vechiul telefon avea o Mini SIM, iar cel nou un Micro SIM, aşa că a fost nevoie ca odată cu telefonul să cumpăr şi o altă cartelă. Am vrut să mut manual contactele din cel vechi în cel nou, doar că atunci când am accesat agenda am şters o parte din numere.

| Bula a răspuns (pentru ashymoon):

Mergi la furnizorul tau de telefonie mobila cu cartela veche si cu cartela noua, ei au posibilitatea sa transfere contactele de pe una pe celalalta.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pe moment, cel mai simplu pare sa verifici in telefonul anterior, poate ai noroc si ai acolo toata agenda, sau in cel de dinaintea lui. Sau le dai un mail sau mesaj pe Facebook la cei la care vezi ca nu le mai ai numarul.
Success!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Conecteaza datele si agenda din calculator va intra in telefon, faci o actualizare la agendă.